Jaka pożyczka?

zo gwałtownie rosły. Od roku 2008 ceny zaczęły maleć. W efekcie osoby, które przeczekały mogły nabyć praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle,...metraż) za dużo niższą kwotę. Należy nie zapominać o fakcie, że kredy

Dodane: 21-03-2015 09:09
Jaka pożyczka? , że aby nabyć nieruchomość na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zainteresować się tematem. Podczas tzw. boomu w nieruchomościach, ceny mieszkań bardzo gwałtownie rosły. Od roku 2008 ceny zaczęły maleć. W efekcie osoby, które przeczekały mogły nabyć praktycznie identyczne mieszkanie (miasto, osiedle,...metraż) za dużo niższą kwotę. Należy nie zapominać o fakcie, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za nasze mieszkanie, to sytuacja robi się kłopotliwa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Pożyczka

Spora część Polaków nie może wziąć kredytu. I to nie z powodu braku środków na ich spłatę. Wiele instytucji finansowych nie daje możliwości wzięcia kredytu, jeżeli jest się zatrudnionym na umowę o dzieło, lub zlecenie.

Bardzo ciężko jest też o kredyt po założeniu pierwszej firmy - zazwyczaj trzeba czekać co najmniej rok, a ilość dokumentów, których wymaga bank, może przerazić. Jeszcze trudniej jest, jeśli jest się udziałowcem w spółce.


Kredyt bankowy

Kredyt bankowy ? umowa zawarta w formie pisemnej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą. Bank zobowiązuje się udostępnić określoną kwotę na określony cel oraz czas, a kredytobiorca zobowiązuje się wykorzystać kredyt zgodnie z jego przeznaczeniem oraz zwrócić pobraną kwotę wraz z należnym bankowi wynagrodzeniem w postaci prowizji i odsetek. Na podstawie tej definicji kredyt postrzegany jest jako specyficzny rodzaj stosunków zobowiązaniowych, którego wyróżniającymi cechami są: zwrotność, celowość i odpłatność.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_bankowy


Finanse na remont

Polacy zbyt często sięgają po karty kredytowe i kredyty konsumpcyjne, często są to relatywnie małe kwoty. Wiadomo, że nie wszystko da się sfinansować za pomocą własnych oszczędności (zwłaszcza, jeśli ich brak), bywa że pożyczka jest zwyczajnie koniecznością, ponieważ pewnych wydatków nie da się uniknąć.

Jedną z takich sytuacji może być remont domu, lub mieszkania. Często nie chodzi o zmianę koloru ścian, czy położenie paneli na podłodze, ale chociażby o zakup opału, czy też instalacji grzewczej. Ciężko przełożyć remont na później, jeśli dach przecieka. W takich sytuacjach, jeśli nie dysponujemy gotówką, to trudno - idziemy po kredyt.

Jak zaciągnąć taki kredyt i nie popełnić błędów? Banki mają wiele różnych ofert, ale nie zawsze najkorzystniejszą da nam bank, w którym mamy konto. Tak, mają pełną historię wpływów, więc obliczenie zdolności kredytowej jest szybkie. Nie zapominajmy, że nie tylko oprocentowanie kredytu ma znaczenie. Może ono wydawać się bardzo niskie, ale... jest jeszcze prowizja. Zanim skorzystamy z oferty, dobrze podliczmy wszystkie koszty, sprawdźmy czy nie żadnych ubezpieczeń, czy innych dodatkowych kosztów.


Czy pożyczyć na wakacje?

Sezon wakacyjny trwa. Według badań prawie 1/3 nie pojedzie w tym roku na żadne wakacje, większa część wyjeżdżających spędzi urlop w kraju, a za granicę pojedzie co siódmy.

Ale sporo Polaków wakacyjny wyjazd zamierza sfinansować kredytem. Czy to jest taki świetny pomysł? Bez wątpienia, wyjazd jest potrzebny, po to by nabrać energii i nie zwariować. Badacze podkreślają, że spędzenie wolnego czasu na własnej kanapie, nie zapewni prawdziwego odpoczynku. Brak urlopu zmniejsza wydajność pracy, bardzo źle wpływa też na nastrój, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do depresji.© 2019 http://ziolaszwedzkie.wroclaw.pl/