Zadbaj o siebie - fryzjer i kosmetyczka

ci. Chodzi tutaj przede wszystkim o te dziewczynki i chłopców, którzy mają występować w reklamach lub muszą być poddawani różnym zabiegom z uwagi na to, że posiadają bardzo wrażliwą i atopową skórę. Podobnie jest w przypadku młodz

Zadbaj o siebie - fryzjer i kosmetyczka

Zabiegi kosmetyczne przeprowadzane u osób starszych

Zabiegi kosmetyczne przeprowadzane są u osób w każdym wieku. Różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne przeprowadzane są już u dzieci. Chodzi tutaj przede wszystkim o te dziewczynki i chłopców, którzy mają występować w reklamach lub muszą być poddawani różnym zabiegom z uwagi na to, że posiadają bardzo wrażliwą i atopową skórę. Podobnie jest w przypadku młodzieży, chociaż u niej zabiegi kosmetyczne bardzo często przeprowadzane są z uwagi na problemy z trądzikiem. Natomiast tą grupą klientów, która najczęściej korzysta z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych są kobiety. One korzystają zarówno z bardzo prostych zabiegów mających na celu nałożenie makijażu permanentnego, jak i zabiegów polegających na wstrzykiwaniu botoksu. Z tego rodzaju zabiegów bardzo często korzystają także osoby starsze.


Kilka faktów o tuszu do rzęs

Rzęsy farbowano już w starożytności. Aby usztywnić i uwydatnić kolor oraz gęstość rzęs, starożytne Egipcjanki stosowały mieszaninę sadzy, oliwy i białka1. Pomysł został potem przejęty przez Greczynki i rozpowszechniony w kulturze śródziemnomorskiej.

Pierwsze próby stworzenia dzisiejszej maskary zapoczątkował francuski przedsiębiorca Eugene Rimmel w 1860 roku. Zrobił on tusz do rzęs, oparty na sproszkowanym węglu, rozcieńczanym zwykłą wodą i nakładanym na rzęsy za pomocą szczoteczki. Jego nazwisko szybko zostało skojarzone z produkcją tego specyfiku. Określenie "rimmel" na tusz do rzęs było stosowane w wielu językach2.

Prawdziwa mascara powstała w 1913 roku, dzięki chemikowi T.L. Williamsowi. Wiąże się z nią historia nieszczęśliwej miłości Maybeli, siostry Williamsa, która była zdradzana przez swojego narzeczonego. Williams pragnął pomóc swojej siostrze, więc wymyślił produkt do codziennego użytku, który nadałby jej spojrzeniu głębi i zarazem przyciągnął zainteresowanie mężczyzny. W tym celu wymieszał wazelinę z pyłem węglowym. Specyfik stosowany przez Maybelę musiał wywrzeć na jej narzeczonym ogromne wrażenie, bo po roku wyszła za mąż. W 1915 Williams założył firmę Maybelline. Jej nazwa pochodzi od połączenia słów: Maybel oraz vaseline

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tusz_do_rz%C4%99s


Makijaż, a kwestie psychologiczne

Makijaż może nieść znaczenie psychologiczne. Ludzie, którzy przesadnie podkreślają swoją urodę mogą mieć uraz związany z poczuciem niedostatecznej atrakcyjności (zobacz: kompensacja). Sposób używania makijażu może także ujawniać samoocenę (osoby o niskiej samoocenie bądź to zupełnie nie używają makijażu, bądź go nadużywają). Należy tu jednak uważać na interpretację, bowiem samo używanie lub nieużywanie makijażu nie jest podstawą rzetelnej diagnozy.

Zaburzenia poczucia tożsamości objawiać się może skłonnością do częstej i diametralnej zmiany wyglądu (np. powtarzające się operacje plastyczne, bardzo częsta zmiana koloru włosów itp.). Nie jest jednak prawdziwa zależność odwrotna: zmiana wyglądu nie musi być związana z zaburzeniem poczucia tożsamości.

W europejskiej kulturze kobiety malują często usta i oczy. Malowanie ust jest związane z powszechnym (nieprawdziwym) przekonaniem, że kobieta o pełnych ustach jest namiętna, zaś usta wąskie świadczą o oziębłości. Usta są także symbolem waginalnym i w związku z tym ich podkreślanie może być sygnałem seksualnym. Malowanie oczu związane jest z tym, że w kanonie kobiecej urody oczy odgrywają ważną rolę - im wydają się większe, tym bardziej atrakcyjne. Jedna z teorii mówi, że jest to związane z tym, iż kobieta z dużymi oczami wydaje się młoda (oczy dzieci są większe w stosunku do całej twarzy niż oczy dorosłych). Duże oczy mogą także sprawiać wrażenie niewinności, czyli wierności. Współczesny kanon kształtu oka to migdał.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC



© 2019 http://ziolaszwedzkie.wroclaw.pl/